Transportation


In order to meet the transportation needs of the increasing population, we operate in many areas from rail systems to highways in Asia, Europe and Africa. By using our resources efficiently in every road and tunnel we build, we proceed within the framework of respect for societies, the environment, human health and safety without compromising our principle of sustainable excellence.

We realize 90 percent of our projects with our own equipment and workforce. In addition, with our patented drilling and anchoring methods, we can excavate tunnels more safely and efficiently.

Since our establishment, we have completed the construction of 111 km of conventional and mechanized tunnels. Of these, 45 percent are subway tunnels, 55 percent are highway, railway, water and mine preparation tunnels.

On Going Projects
Completed Projects

Biz ve ortaklarımızın, sizi hatırlayabilmesi ve siz ve diğer ziyaretçilerimizin sitemizi nasıl kullandığınızı anlayabilmesi için, sitemiz çerezleri ve diğer teknolojileri kullanır. Bu teknolojilerin tam listesini görmek ve bize bunların cihazınızda kullanılıp kullanılamayacağını bildirmek için burayı okuyabilirsiniz. Sitemizi daha iyi bir şekilde kullanmanız için çerez politikamızı kabul ediyor musunuz?

Accept